Królowa Karolina

← Back to the Portfolio

Karolina Grzeszczuk

Laureatka stypendiów Ministra Edukacji Narodowej, Prezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Szczecina, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

W swoich działaniach wykorzystuje różne środki wyrazu, nie skupiając się na jednej technice. Zajmuje się głównie scenografią i kostiumem. Interesuje się efemerycznymi i niepowtarzalnymi zjawiskami w sztuce.

Współpracowała m.in. z Teatrem „nie ma” ze Szczecina, Teatrem „Asocjacja 2006” z Poznania, Polskim Teatrem Tańca z Poznania, Teatrem „Avatar” z Legnicy, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, czy Kabaretem „Szarpanina” ze Szczecina, Centrum Scenografii Polskiej w Katowicach.

Zrealizowała samodzielnie spektakl na podstawie „Łagodnej” Dostojewskiego w Starym Zoo w Poznaniu.

Pracowała przy takich wydarzeniach jak Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów SZPAK, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych „Pro Contra” w Szczecinie, Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA w Świnoujściu, Malta Festival w Poznaniu, Festiwal Teatru Nie-Złego w Legnicy, „Operowe Forum Młodych” w Bydgoszczy.

Od 5 lat współorganizuje cykl wystaw artystów związanych z poznańskim środowiskiem twórczym „AK 30 – 30 wystaw – 30 dni”.